חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אודות

משקי עמק יזרעאל

אגודה שיתופית מרכזית לחקלאות בע"מ

ארגון משקי עמק יזרעאל בע”מ נוסד כארגון קניות בשנת 1947 בחיפה.

המניע לייסוד הארגון היה הרצון לנצל את יתרון הגודל, הן בתחום שיווק תוצרת חקלאית והן בריכוז הקניות והגביות של התוצרת החקלאית עבור המשקים. הארגון פועל להוזיל את עלויות התשומות ולממן הון חוזר הנדרש לקיומו של המשק החקלאי. הארגון גם מעמיד הלוואות לזמן ארוך להשקעות בענפי החקלאות, לתשתיות ולכלי רכב יצרניים.

הארגון כולל 33 קיבוצים, 2 מושבים שיתופיים ותאגידים השייכים להם ומייצג אוכלוסייה של למעלה מ-20,000 איש.

הארגון משמש כמרכז עסקי לקשרי סחר עבור 5 מועצות אזוריות, קבוצת מפעלי העמק, קואופרטיבים להובלה, וכן אגודות חקלאיות ותאגידים כלכליים נוספים הפרושים במרחב הגיאוגרפי שבין עמק זבולון, עמק יזרעאל, רמת מנשה, הגליל התחתון והגלבוע.

החלטות הארגון מתקבלות באסיפת המשקים בה שותפים כל 35 המשקים, לכל משק נציג אחד באסיפה. לארגון הנהלה נבחרת הפועלת כמועצת מנהלים. העקרונות המנחים את ארגון משקי עמק יזרעאל בפעילותו היום: השאת היתרונות הכלכליים והארגוניים לחבריו על ידי פעילות משותפת בעיבוד אריזה ושיווק של תוצרת חקלאית, בקנייה משותפת של תשומות, ובטיפול מרוכז בגביית הכספים של התוצרת החקלאית, כל זאת על מנת ליצור יתרונות לגודל ולקבל תפוקות ברמה גבוהה של איכות ויעילות לטובת החברים.

ארגון משקי עמק יזרעאל בע"מ מחולק לשלושה חלקים:

המוסד הכספי

מטרתו לספק מגוון שירותים פיננסיים למשקים השותפים, וכן למפעלים והחברות של משקי עמק יזרעאל.

ארגון הקניות

נועד לייצר יתרון לגודל בתחומי קניות ורכש.

אחזקות הארגון

הארגון מרכז הון ואחזקות עבור חבריו בתאגידים של מפעלי העמק ובתאגידים אזוריים וארציים שכוללים גם את תנובה, מכון התערובת מילובר, חברת מגדלי זרעים, פלגי מים, דליה אנרגיות כוח.

מעבר לאתר הפיננסי החדש

מורשים בלבד

מעבר לאתר הפיננסי הישן

מורשים בלבד

כניסה לרשומים

לצורך התחברות יש להזין שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן